Kasia Sobocka

 portret
Z wykształcenia fotograf(specjalizacja fotografia prasowa ),Lokalny Edukator. Od kilku lat zajmuję się tworzeniem biżuterii z metali szlachetnych i miedzi w połączeniu z minerałami i kamieniami szlachetnymi. Stosuję różnorodne techniki jubilerskie np. „wire wrapping”. Szkoliłam się w pracowni projektowania i tworzenia biżuterii, prowadzonej przez wrocławskiego artystę Andrzeja Bandkowskiego. W 2010 r. zdobyłam nagrodę za Najlepszy Produkt Lokalny, w kategorii rzemiosło i rękodzieło na Jarmarku Produktu Lokalnego w Strzelinie. Taką samą nagrodę otrzymałam również w 2012 roku.
Prowadzę warsztaty w okolicznych domach kultury dotyczące tworzenia biżuterii wykorzystując do tego celu miedź, kamienie, drewniane korale, szkło… Nabyte umiejętności pozwalają , przy użyciu najprostszych narzędzi, realizować własne pomysły i fantazje na ten temat.

 

Dużym i małym polecam wspaniałą kreatywną zabawę edukacyjną na warsztatach „recyklingowych”. Tu uwalniamy wszelkie pokłady wyobraźni tak by powstało „Coś z Niczego”. Przedmioty i materiały jakie na co dzień trafiają na wysypisko przeobrazimy w obrazy, rzeźby, misy, biżuterię, podkładki pod kubki, ozdoby świąteczne itp.